Почта: Телефон:
mbdmk@ukr.net +0 (512) 34-21-85
фото
Семінар Книжка про мене - інструмент соціальної інтеграції.
Можливості літнього сезону.
Лідерська програма у дії.
Открытие изолятора.
Великодні свята.
День сміху 2015
Всесвітній день інвалідів.
Благодарим за встречу со сказкой.
Подарунки від американськог...
15.08.19
Завершення акції від Укрпошти.
01.08.19
Наша екскурсія до зоопарку
26.06.19
Добрі справи продовжуються
25.06.19
Рассылка новостей
Крокуючи стежками, прокладеними В.О.Сухомлинським

   На початку жовтня колектив педагогів, студентів та викладачів МНУ вирушив на Кіровоградщину, батьківщину Василя Олександровича Сухомлинського, аби поринути у світ гуманістичних ідей видатного педагога, доторкнутися до спадщини великого Учителя.

  Поїздка об’єднала переможців творчого конкурсу, присвяченого 100-й річниці з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського. 

  Павлиська школа стала знаменитою на весь світ. Сьогодні про неї можна прочитати німецькою мовою і японською, і угорською, і румунською, і англійською. Ця школа насправді маленька, двоповерхова, стара, цегляна — її збудували ще на початку XX століття.
   У школі на 500 учнів — 80 різних гуртків. Як приємно пройтись сьогодні шкільним подвір’ям: алеями, садом, помилуватися величчю дуба, послухати шепіт берізок, посидіти наодинці зі своїми роздумами в альтанці чи в Зеленому класі, які ще пам’ятають ті часи, коли щоранку шкільним подвір’ям ходив творець і фундатор Павлиської школи – школи добра, краси і радості. Затишні куточки краси приваблюють в усі пори року. 

  Бузкова алея – улюблений куточок краси учнів початкових класів. Тут учителі проводять для них захоплюючі уроки мислення серед природи, започатковані видатним педагогом.
Навесні 1953 року на площі понад 2 га старшокласниками, батьками та вчителями під безпосереднім керівництвом Василя Олександровича були висаджені саджанці яблунь, груш, абрикос, вишень, черешень, слив, горіхів, персиків, айви.Десятки років школярі дбайливо доглядають дерева в саду, який Василь Олександрович назвав садом Матері.
  Поруч із центральним приміщенням розташована теплиця, що діє вже понад півстоліття. З південного та південно-західного боку вона оточена садом, але не затінена ним, з північного боку алеєю європейських ялин. Збудована теплиця, як багато чого зроблено в школі, за ініціативи Василя Олександровича та вчителів біології.Це було справжнім дивом.У звичайній сільській школі – незвичайна споруда, яку можна було побачити хіба що в ботанічному саду.

  Господарі Павлиської школи радо зустріли миколаївських гостей: влаштували цікаву й пізнавальну екскурсію меморіальним музеєм, відповіли на безліч запитань. Експозиція музею поділяється на дві частини.  Перша - педагогічна (три експозиційні зали, де експонати розміщені за хронологічним принципом). Друга - меморіальна (службовий кабінет і квартира сім’ї Сухомлинських). 
Велике враження на відвідувачів справила меморіальна квартира Василя Олександровича з його величезною бібліотекою, яка нараховувала декілька тисяч художньої, політичної, філософської, публіцистичної літератури. В одній із кімнат зібрано фото учителів і випускників Павлиської середньої школи (1948-1970рр.) , архівні документи, зошити, конспекти уроків, книги відвіданих уроків директора з аналізом та коментарями, з порадами вчителям.Особливе захоплення викликав робочий стіл, за яким  В.О.Сухомлинський писав свої твори.  З цікавої розповіді екскурсовода  дізналися, що світло у кабінеті Василя Олександровича  засвічувалося о 4 годині ранку, а коли його запитували про причини такого раннього підйому, у відповідь чули : " Це мої золоті  години  ранкової творчості".
  Вразило колектив  педагогів та студентів своїми розмірами шкільне подвір’я. Незважаючи на осінню дощову погоду, ділянки були чисто прибрані, охайні. На завершення вони побували біля могили, де похований В.О. Сухомлинський, побачили його пам’ятник, душею і серцем відчули всю величність цієї мудрої і розумної людини. Світлий, теплий, мистецький талант Василя Сухомлинського подарував у спадщину нащадкам вічні цінності - загальнолюдські й національні – у найвищих злетах думки й слова, душі і серця. Все це  відчули екскурсанти, доторкнувшись до речей, якими користувався великий вчений, педагог, учитель. (фото)

повернутись
+0(512)
34-21-85
вул. Курортна , буд. 7-Б