Почта: Телефон:
mbdmk@ukr.net +0 (512) 40-05-37
фото
Семінар Книжка про мене - інструмент соціальної інтеграції.
Можливості літнього сезону.
Открытие изолятора.
Великодні свята.
День сміху 2015
Всесвітній день інвалідів.
Благодарим за встречу со сказкой.
В гостях у сказки.
Нова реабілітаційна група в...
21.05.19
Відкриття кабінету кондукти...
17.05.19
Удосконалення рівня професі...
04.04.19
День розповсюдження інформа...
02.04.19
Рассылка новостей
НОВИНИ

21.05.2019 Нова реабілітаційна група в будинку дитини.

У реабілітаційному відділенні будинку дитини відкрита ще одна вікова група для дітей з особливими потребами. Це вже четверта група подібного спрямування в нашій установі. Кожну відвідують по 12-14 дітей, а попит не вщухає. 6 місяців - тривалість реабілітаційного періоду. Батьки багатьох вихованців прагнуть подовжити термін реабілітації своїх дітей. І за можливістю отримують путівку ще на 1, 2 чи 3 курси.

Результати реабілітації різні. Вони напряму залежать від діагнозу дитини, ступіню ураження організму, від виконання батьками рекомендацій спеціалістів. Спільне одне - це соціалізація дитини, яка можлива тільки у спілкуванні з оточуючими, у дотриманні нею певних норм та правил.

З відкриттям групи ще кілька дітей набули можливості отримання специфічних реабілітаційних заходів. А будинок дитини зробив ще один крок на шляху втілення у життя Національної стратегії реформування системи інститутаційного догляду та виховання дітей та підлітків. Перелік документів для оформлення дитини у реабілітаційну групу

 
дивитися далі
17.05.2019 Відкриття кабінету кондуктивної педагогіки

   Для ефективної системи реабілітації дітей із церебральним паралічем та іншими руховими порушеннями у нашому закладі відкрився кабінет кондуктивної педагогіки , автором технології якої є угорський педагог і лікар Андраш Петьо, професор кафедри рухової терапії Медичного університету.
  Кондуктивна педагогіка сформувалася на основі рухової терапії та побудована на єдності методів ортомоторної реабілітації (відновлення “правильних рухів”) та включає в себе навчання рухам, навичкам самообслуговування, трудових навичок, розвиток мовлення, а також розвиток інтелекту. 
  Під час занять широко застосовуються ритм і пісні в техніці, яка називається “ритмічний намір” (rhythmical intention). Ритмічний намір – це словесні ритмічні інструкції, які подаються під час виконання серії завдань. За допомогою ритму, пісень і віршиків задається фоновий ритм рухової активності, який сприяє навчанню та мотивації дитини, а також допомагає привернути увагу до того руху, який здійснюється у даний момент. 
  Ключовим елементом у процесі навчання за цією методикою є мотивація, а стратегічним напрямком нашої роботи є інтеграція дитини з особливими потребами в суспільство.
Застосування цього методу у комплексному підході до реабілітації забезпечить  максимальну її ефективність та підвищенню рівня функціональних рухових можливостей дитини.

 
дивитися далі
04.04.2019 Удосконалення рівня професійної компетентності у школі відновлювальної медицини

    Кваліфіковані фахівці з масажу нашого закладу відвідали семінари у школі відновлювальної медицини «Реабілітолог» у Києві з метою  удосконалення рівня професійної компетентності. Теми семінарів: «М’які техніки мануальної терапії. М’язово-енергетичні техніки», «Дисфункція стопи: діагностика та корекція» та «Мультитейпінг в педіатрії».
    М’язово-енергетичні техніки принципово відрізняються від звичних трастових технік. М’які техніки виконуються без ризику розвитку ускладнень. Особливо актуальний такий підхід для дітей, підлітків, та людей похилого віку. Ці техніки роблять акцент на нормалізацію м’язового тонусу, функціональний стан зв’язок, коректне відновлення усіх ланцюжків опорно-рухового апарату. М’язово-енергетичні техніки уявляють собою прийоми, у яких задіяна особиста м’язова сила пацієнта. Після виконання техніки м’язи звільнюються від патологічного напруження, зменшуються обмеження у суглобах, фасціях та зв’язках.
На семінарі по дисфункції стопи було надано теоретичну інформацію і набуті практичні навички по діагностиці стопи та ходи. Спеціалісти навчилися корегувати зв’язочні порушення за допомогою кінезіотейпування для усунення дисфункцій нижніх кінцівок, стопи.

Знання, отримані на семінарі, допоможуть надавати необхідне та вчасне корегування порушень у дітей

 
дивитися далі
02.04.2019 День розповсюдження інформації про аутизм.

  Щороку в нашому закладі  збільшується кількість дітей із розладами аутистичного спектру (РАС). З цією проблемою психічного розвитку дитини працівникам  Будинку дитини доводиться стикатися щоденно. Іноді спостерігається у дитини симптоматика , а діагнозу немає, бо батьки відчайдушно опираються цьому діагнозу, намагаються сховатися від існуючої проблеми. "Переросте, він просто не хоче підкорятися правилам, дома він геть інший..." - кажуть вони та прагнуть перекласти її вирішення на чужі плечі. Ховайся - не ховайся, а проблема є. Серйозна, тривала, впливаюча на уклад життя усіх членів родини.


 
дивитися далі
21.03.2019 До Міжнародного дня людини із синдромом Дауна

   21 березня відзначається міжнародний день людини з синдромом Дауна. Ця дата вибрана не випадково. Адже саме у 21 парі хромосом – є третя зайва. Діти із синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою у всіх країнах світу, незалежно від рівня статку та екології. Частота народження таких дітей приблизно один на 800-1000 новонароджених. Є такі малята  і у нашому закладі.Такі діти мають уповільнений розвиток пізнавальних процесів, дрібної моторики, мови. Головне для них – увага рідних та професійність фахівців.

 Наші спеціалісті постійно впроваджують новітні корекційно-розвиваючі методики: Монтессорі-терапія, АВА-терапія, гідрокінезотерапія, ЛФК та низка інших .Комплекс послуг для дітей  передбачає консультації, догляд та реабілітаційні програми, які забезпечує висококваліфікована міждисциплінарна команда фахівців у співпраці із батьками .

Втім, ми не є установою, яка обіцяє чудодійне зцілення, наша мета — допомогти адаптуватися сім’ї та максимально розвинути усі можливості малюка.

Для детальнішого ознайомлення з особливостями розвитку дітей з синдромом Дауна, з організацією їм допомоги батьки можуть скористатися такими ресурсами:

Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»

Канадсько-український проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні»

Національна Асамблея інвалідів України

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром»


Інститут спеціальної педагогіки НАПН України 
дивитися далі
78910111213141516
+0(512)
40-05-37
вул. Курортна , буд. 7-Б