Організація вигодовування та харчування дітей у Миколаївському будинку дитини

       filev4uwLB.jpg  Правильна організація дитячого харчування в будинку дитини має особливе велике значення,бо зумовлена специфічним дитячим контингентом та його потребами.

   В нашу установу прибувають малюки у різні періоди дошкільного віку. Деякі з перших місяців життя, деякі у 2-3 та більше років. Такі діти часто вже мають негативні уподобання та стереотипи прийняття їжі,які формувалися у соціально неблагополучному середовищі, або навпаки викликані надмірною опікою. Майже усі вихованці мають незадовільні показники фізичного та нервово-психічного розвитку, гіпотрофію, прояви рахіту,анемії і т.і. Багато дітей потерпають від різних уражень центральної нервової системи,генетичних хвороб,вроджених аномалій,тобто є інвалідами дитинства.

   Усі ці особливості у повному обсязі враховуються при організації раціонального харчування для кожної дитини спеціалістами вищіх категорій, які працюють у харчоблоці будинку дитини. Це медична сестра з дієтичного харчування,2 медичні сестри, що відповідають за вигодовування дітей першого року життя, 2 кухарі і 3 кухоних працівника та комірник, який забезпечує якість продуктів призначених для приготування їжі.

   Професійність та відповідальність цих людей створюють умови для   правильної організації харчування малюків, яке сприяє їх росту та розвитку, зміцнює імунну систему, стабілізує механізми засвоєння їжі та регуляції обміну речовин.

    Харчування дітей в будинку дитини здійснюється на основі  директивних документів Міністерства охорони здоров’я України.Чітко враховуються:
- вікові потреби дітей;
- добовий набір продуктів;
- дієтичні призначення лікарів;
- норми основних продуктів харчування;
- індивідуальні можливості дітей,  які мають відхилення у кусанні, жуванні та  
  ковтанні;                        
   Діти першого року життя вигодовуються адаптованими та високоадаптованими сумішами, отримають прикорм у вигляді каш, овочевих та фруктових пюре, мелених м’яса та риби, яєчного жовтку. Діти після року щодня вживають усі необхідні продукти. Їх меню різноманітне, страви смачні, а апетит майже у всіх вихованців чудовий. Ну ,а яка ж дитина відмовиться від апельсинів чи яблук,ківі чи бананів,від цукерок та печива?!.

   Харчування в будинку дитини п’ятиразове: сніданок, другий сніданок, обід,   полуденок, вечеря.

   Вихователі та медичні сестри навчають дітей мити руки перед і після прийняття їжі, їсти самостійно, охайно,отримувати задоволення від гарно сервірованого столу, дякувати за їжу та допомогу, яку отримує кожен,  хто не може впоратися сам.

   Колектив працівників будинку дитини висловлює вдячність за періодичну допомогу у забезпеченні продуктами  харчування магазин « Практикер-Україна», церкву « Новый завет», ПП « Владам» та кожну особу, яка за власні кошти постійно чи одноразово урізноманітнює харчування наших малюків.

  Численні перевіряючі, представники районної та міської СЕС, Контрольно-ревізійного управління, комісії УОЗ Миколаївської обласної державної адміністрації, постійно діюча рада з харчування в будинку дитини не залишають без уваги жодного питання, жодної дрібниці пов’язаної з дитячим харчуванням. Перевіряють сертифікати якості та терміни зберігання продуктів,  технологію приготування та калорійність страв, санітарно-гігієнічні норми процесу і т.і.

   Спільні зусилля багатьох дорослих забезпечують нашим малюкам збалансоване, різноманітне, якісне та смачне харчування, яке не тільки задовольняє їх потреби, але й викликає у них позитивні емоції. (фото)