Досвід Марії Монтессорі для малюків будинку дитини

Методика  роботи Марії Монтессорі не нова.  Їй вже більш  ніж 100 років. І те, що протягом  такого тривалого  часу у багатьох  країнах  світу використовують  її з позитивними  результатами  для  розвитку  дітей, свідчить  про  її  ефективність, про  її актуальність.

Особливо значущі ідеї Монтессорі для вихованців  будинків дитини. Тому  що методика  спрямована на розвиток дітей з особливими потребами, а таких  малюків  у  Миколаївському  обласному будинку  дитини  чимало. Цінно у ній  і те, що  це одна  із методік, яка  використовується  в роботі з дітьми  раннього  віку, а саме  таких  малюків  в будинку дитини  найбільше. Приваблює  у  ній  і можливість  формування  у  вихованців  творчої предметної діяльності, і те, що вона ґрунтується на індивідуальному   підході  до  кожної  дитини.

З методикою  Монтессорі  ще  зі  студентських років знайомий  кожен  педагог. Окремі  елементи та  фрагменти  цієї  методики  завжди   використовувалися  у  навчанні  для  розвитку  сенсорних здібностей  дітей,  для  формування соціальної поведінки з  раннього  віку до закінчення  навчальної  школи.

 Але одна справа  користуватися методикою фрагментарно,  і  зовсім  інша – вести  роботу систематично,  цілеспрямовано. Для такої роботи потрібен  добре  обладнаний   клас  Монтессорі –терапії, який  створений  у будинку дитини. Тільки при  наявності  різноманітного  обладнання  та посібників можна здійснювати всебічний вплив на розвиток психічних процесів дитини, реалізовувати  принцип  «вільного вибору» діяльності, який є основоположним  у її методиці.

 Вже  декілька  років клас Монтессорі  плідно працює  у  Миколаївському  обласному  будинку дитини. Ретельно  зібрані  тут  посібники та  матеріали. Багато з них зроблені руками педагогів, ще більше  придбано  за  кошти  благодійників.

 Очолює роботу педагогічного колективу за методикою Марії  Монтессорі  в будинку дитини досвідчений педагог  Тищенко Л.А., яка  пройшла спеціальну  підготовку  на  ліцензійних  курсах міжнародної  акредитації.

  Належні умови та  професіоналізм  педагогів -запорука  успішного  застосування досвіду  Марії Монтессорі  для  розумового  та соціального розвитку  кожного малюка, набування  якого викликає у дітей  радісний блиск в очах, бажання діяти з обраними  посібниками та іграми, сприяє засвоєнню  нових  знань.

  Колектив не зупиняється  на  досягнутому  і планує  відповідно  обладнати і групові  кімнати,  у  яких  живуть  діти,  щоб  вони  не тільки  на заняттях  могли   розвивати  свої  здібності, але  й постійно  перебувати  у середовищі, яке  навчає та виховує. Закликаємо  усіх  бажаючих  прийняти участь у  реальній  та  потрібній  справі.(фото)