Охорона та зміцнення здоров'я дітей в Миколаївському обласному будинку дитини засобами лікувальної фізкультури.

  Одним із найважливіших напрямків роботи реабілітаційної служби Миколаївського будинку дитини є лікувальна фізкультура. Традиційно вона використовується як ефективний компонент лікування. У випадках рахіту, гіпотрофії, дитячого церебрального паралічу, затримки стато-кінетичного розвитку, затримки  психомоторного розвитку – ЛФК нормалізує і покращує процеси обміну речовин, запобігає деформації опорно-рухового апарату, допомагає подолати відставання дитини у рості та розвитку. Крім того, регулярні заняття  лікувальною фізкультурою перешкоджають виникненню у малюків таких поширених захворювань як сколіоз, плоскостопість, порушення постави, викривлення ніг, розлади шлунково-кишкового тракту, бронхіти тощо. Тому зрозуміло, що вся робота у цьому напрямку здійснюється в установі за призначеннями  лікарів та під їх постійним керівництвом. Інструктори ЛФК Резніченко Ю.М,Підгорна Т.Ф та Барладян С.П. складають індивідуальні програми занять, підбирають відповідну методику лікувального впливу, виходячи з віку дитини, її патології, рівня розвитку, специфіки психіки та моторики.
          
Широко використовуються в роботі методики М.М.Єфименка, Т.Ю.Моісеєвой, О.М.Мастюковой, Л.В.Семеновой. Використовуються і рефлекторні фізичні вправи для самих найменших з урахуванням безумовних рухових рефлексів за методикою  Ж.Бабинського.

   Для правильної організації роботи для дітей створені необхідні умови. В кабінетах лікувальної фізкультури є все необхідне для занять з дітьми: фізкультурно-корекційне обладнання, тренажери, стендери. Наявний спортивний інвентар: м’ячі, обручі, корекційні  доріжки, гімнастична стінка, сухий  басейн і т. і. Обладнання, яке не розмістилося у  кабінетах ЛФК розташовано навіть у великому переході з одного відділення до іншого, Його можуть використовувати і батьки дітей реабілітаційних груп після відповідної просвітницької та консультативної роботи, яку регулярно проводить з ними інструктор ЛФК.

  Особлива увага інструкторів ЛФК прикута до забезпечення взаємодії у фізкультурно-оздоровчій та профілактичній роботі з медсестрами та вихователями різних вікових груп. Їх поради враховують працівники груп під час організації ранкової гімнастики, гімнастики після денного сну, при проведенні фізкультурних занять, дихальних вправ.Відповідні умови для фізкультурно-оздоровчих та лікувальних заходів створені і у групових приміщеннях, це і фізкультурні куточки з обладнанням для розвитку рівноваги, вправного повзання, метання, стрибання; з наборами предметів для загально-розвиваючих вправ, з ігровим матеріалом для  рухливих ігор. 

  В реабілітаційних групах є ще і спеціальні пристосування та меблі, які необхідні дітям з особливими потребами: спеціальні сидіння із страхувальними та  корегуючими  ременями, ходунки, інвалідні крісла, вертикалізатори і т.і.

  Усім зрозуміло, щоб лікувальна фізкультура привела до позитивного результату, займатися нею необхідно регулярно, систематично, наполегливо з поступовим збільшенням фізичного навантаження, з урізноманітненням вправ. Все це враховують медичні сестри, вихователі, інструктори ЛФК будинку дитини, стараються зробити усі вправи не тільки корисними, але й цікавими для кожного малюка (фото)